середа, 19 грудня 2018 р.

Благодійна акція "Дарунки Святого Миколая"

Найбільше задоволення – зігріти теплом і увагою тих, хто цього найбільше потребує. Словом, поглядом, доброю справою, подаруночком – нехай маленьким, але від щирого серця.
Понад 30 читачів бібліотеки, дорослих та маленьких, долучилися до благодійної акції «Дарунки Святого Миколая», яка тривала з 1 по 18 грудня. Сьогодні ж подаровані іграшки, книги, розмальовки, канцелярське приладдя були передані представнику громадського об’єднання «Переселенці Криму та Донбасу» Ірині Голощаповій, яка й вручить їх дітям із сімей-членів цього об’єднання.
Дякуємо всім учасникам акції!




неділя, 16 грудня 2018 р.

Майстер-клас

      Коли снігова хурделиця вкриває все навкруг зимовим сріблом, а мороз пощипує за щічки, добре зігрітися біля каміна. Нехай імпровізованого, але зробленого власноруч. Отакі чудові, незвичайні, 3D – формату роботи виготовили разом читачі бібліотеки та відома майстриня хенд-мейду Наталка Лоза.
       Майстерня Святого Миколая активно працює! Встигніть і ви стати її учасниками та подарувати собі приємні хвилини творчості, спілкування та релаксу!






понеділок, 10 грудня 2018 р.

«Майстерня Святого Миколая»


Тепла сімейна атмосфера панувала цими вихідними у бібліотеці. 
Творчу майстерню Святого Миколая відвідали наші найменші читачі разом із своїми матусями та навіть татусями. Відома майстриня хенд-мейду Наталка Лоза запропонувала малюкам виготовити оригінальні різдвяні віночки з фоаміраму власного дизайну, наділених до того ж магічною силою. Та насамперед діти написали незвичайні ванільні листи Миколаю, які згодом прикріпили до композицій. Кожен загадав своє бажання, а вже перенести його на папір допомагали батьки. Зворушливо пролунало спільне дитяче прохання про мир для України, особливо коли виявилося, що тато однієї із дівчаток і зараз перебуває на першій лінії оборони держави. 
Якщо маленькі ручки не справлялися з філігранною роботою, на допомогу приходили матусині; така спільна праця - найбільше задоволення і для дітей, і для батьків. 




Сподіваємося, що для Насті Єлісєєвої, Саші Макушевич, Злати Карп`як, Назара Міщерякова, Ангеліни Новосад, Софії Бревко, Юлі Глембоцької, Андрія Хомича та інших читачів дух та магія Різдва, творчості, сімейного єднання стануть ще однією гарною нагодою відвідувати нашу бібліотеку.

вівторок, 20 листопада 2018 р.

Архіпелаг фентезі Наталії Матолінець


Що читають сучасні підлітки? Найперший у рейтингу читацьких інтересів – жанр фентезі, близький до наукової фантастики, але багато в чому й відмінний від неї. Фентезі знаходить свого читача у всіх вікових групах, має шалений комерційний успіх, стає основою яскравих екранізацій. Все це свідчить про те, що і глядач, і читач певною мірою переситилися традиційною фантастикою. Їх дедалі менше цікавлять дослідження далеких космічних глибин чи функціонування синхрофазотрона, вони хочуть сховатися від обридлої реальності, від проблем і жорстокості сучасного світу в далекій казково сфантазованій країні. У фентезі вигадка змішується з реальністю, підкоряє її собі та, керуючись тільки рухом думки автора, перетворює її у новий, абсолютно унікальний світ з притаманними лише йому законами і традиціями.
У сучасній українській літературі фентезі представлений творами дуже небагатьох авторів, тому справжньою подією для читачів бібліотеки стало спілкування з молодою львівською письменницею Наталією Матолінець, яка працює саме у цьому жанрі. Авторка представила підліткам книги «Гессі» та «Варта у Грі», в яких створила світ з іншими правилами існування, іншими часовими і просторовими законами. Цей фантастичний світ і романтичної «Гессі», і «трешевої» «Варти…» водночас дає можливість поговорити про універсальні цінності: любов, дружбу, які часто підлітки не знаходять у своїй повсякденній реальності. Розмовляли також про Львів як унікальну локацію для творчості, декорацію для сюжетів та, власне, як про співавтора Наталії Матолінець. Відбулася жвава дискусія про читання як творчий інтелектуальний процес та шляхи повернення книги до пріорітетів у дозвіллі дітей, осучаснивши зокрема шкільну програму з української та зарубіжної літератури. Усі бажаючі мали змогу придбати книги з автографами та побажаннями від автора.
Творча зустріч та презентація відбулися у рамках проекту «Літературні відкриття». 

Отож, лучани, читайте! Читайте самі, привчайте до книги дітей, а бібліотека стане вам у цьому добрим і надійним помічником!



вівторок, 13 листопада 2018 р.

Презентація книги Іана Вайброу

Пригодам – ура! Під таким гаслом відбулася презентація чергової книги із серії про Малого Вовчика, яку для п’ятикласників ЗОШ №25 підготували працівники дитячої бібліотеки №2 Катерина Варава і Ніна Бояновська. Читачі вже раніше познайомилися з головним героєм веселої історії відомого британського письменника Іана Вайброу, тому з нетерпінням чекали на продовження кумедних пригод. Отож, чи зможе Малий Вовчик перемогти грізного суперника Псувачила та його компанію, провчити хитрого Лиса і стати справжнім отаманом зграї? Зможе,якщо виховає у собі певні риси характеру: сміливість, відвагу, рішучість, взаємодопомогу. Саме такими хотіли б бути і учасники «літературного ланцюжка» Стаднюк Денис, Філь Діана, Антонюк Майя, Сидун Богдана, Пилипчук Надія, Мельников Артем, які поділилися враженнями про прочитану книгу. А ще діти зачитували уривки, які найбільше запам’яталися та ілюстрували їх власноруч зробленими аплікаціями і малюнками. Насамкінець усі шанувальники Іана Вайброу разом із бібліотекарями написали колективний лист автору з проханням про нову зустріч з улюбленим героєм.






понеділок, 5 листопада 2018 р.

Бібліотечна мульттусівка


Що може бути краще, аніж недільного ранку зустрітися з друзями в улюбленій бібліотеці на перегляді мультиплікаційних фільмів.






      Наша бібліотека щоразу пропонує своїм маленьким користувачам кращі українські та зарубіжні мультфільми, які, окрім розважальної, виконують пізнавальні та виховні функції.
Сьогоднішній кінозал був присвячений видатному українському мультиплікатору Давиду Черкаському, який, на жаль, зовсім недавно відійшов у вічність. Веселий, дотепний жартівник, - він створював такі ж анімаційні фільми, на яких виросло не одне покоління українців. Серед його найвідоміших режисерських робіт – «Пригоди капітана Врунгеля», «Лікар Айболить», «Острів скарбів». Як художник Давид Черкаський працював над мультфільмами «Чарівник Ох», «Золоте яєчко», «Як козаки куліш варили» та багатьма-багатьма іншими. У його творчому доробку більше 30 анімацій, які й досі захоплюють маленьких глядачів.
Сьогодні ж у бібліотеці діти сміялися з пригод капітана Врунгеля, недолугих бандитів та змістовно проводили своє дозвілля.
Спасибі, Майстре; ви назавжди залишитеся у ваших героях та веселому дитячому сміху.

понеділок, 29 жовтня 2018 р.

Канікули з бібліотекою

Навіть сумний осінній дощ не зможе зіпсувати гарного настрою, адже сьогодні перший день канікул, і ти зі своїми товаришами у теплій затишній бібліотеці, де можна цікаво і з користю провести дозвілля.
Вже зранку гамірно у книгозбірні. Хтось знайомиться із книжковими новинками, хтось разом із мамою вперше переступив поріг бібліотеки і з цікавістю озирається навкруг. Хлопчики займають місце біля комп`ютерів, а дівчатка поспішають на майстер-клас, щоб власноруч виготовити яскраві осінні квіти. Учасники лялькового гуртка «Усмішка» Аня Гапонюк, Надійка Дубницька, Іра Вовк, Аня Лащ зібралися на репетицію вистави «Колобок на новий лад», адже попереду виступи у дитячих садках №1 та №11.
Ще для дитячого дозвілля – настільні ігри, куточок для малювання, перегляд улюблених мультфільмів, журнали та газети, спілкування із друзями та нові знайомства.
Любі наші читачі! Завітайте до книгозбірні і переконайтеся, що тут чекають саме на вас, що тут весело, що найкраще місце для проведення канікул – бібліотека.






четвер, 18 жовтня 2018 р.

Абетка безпеки

Найголовніша цінність суспільства - життя та здоров'я її маленьких громадян. Запорукою цього є турбота і догляд дорослими та знання самими дітьми правил безпечного поводження у навколишньому середовищі. Саме таким правилам навчали сьогодні малечу у бібліотеці. 
У гості до читачів книгозбірні - вихованців ДНЗ №1, завітали справжні професіонали - співробітники обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Алла Сіменович та Лілія Богданович. Ігрова форма проведення заняття сприяла засвоєнню навичок поведінки вдома, на вулиці, в автономній ситуації. Діти активно аналізували помилки, яких припустилися Червона Шапочка, Колобок, Півник та інші казкові герої. Слайд-показ "Квітка безпеки" унаочнив правила користування електроприладами, переходу вулиці, катання на велосипеді, поведінки на воді тощо.
Запропоновані рольові ігри допомагали знайти правильний вихід із конкретних ситуації, а спритна лисичка із мультфільму "Фокс і Трот поспішають на допомогу" завжди вчасно запобігала небезпеці.
На закінчення абетки всі діти отримали барвисті закладки - пам'ятки про правила безпеки життєдіяльності

понеділок, 15 жовтня 2018 р.

"Світанкова школа" в бібліотеці

           У  бібліотеці розпочала роботу народознавча студія «Світанкова школа», яку організувала етнограф-ентузіаст Петрусь Людмила Олексіївна. Студія об’єднує дітей різного віку, а також їх бабусь, мам та навіть братів у спільному бажанні вивчати українські, зокрема і волинські звичаї, обряди й традиції. 
               Сьогоднішнє заняття було присвячене українській вишивці як незмінному атрибуту побуту, дозвілля, обрядовості нашого народу. Лілія Воробей провела етнографічний екскурс про різноманіття технік, орнаментів вишивки, їх символіку; розповідь доповнили Зінчук Марійка разом із своєю бабусею Зінаїдою Василівною. Людмила Олексіївна представила власну колекцію рушників, серед яких - справжній оберіг її родини із 100-річною історією. Найцікавішим, звичайно був майстер-клас із вишивання хрестиком - найпоширенішою технікою, притаманною майже усім регіонам України. Дехто із учасників вперше взяв до рук голку, тому їм допомагали більш досвідчені. Як на справжніх сімейних посиденьках, співали українських народних пісень.
Зворушливо пролунала спільна молитва до Святої Великомучениці Варвари з проханням допомогти покласти на полотно перші хрестики, та щира молитва за Україну.
Родинне дозвілля стає важливим напрямком роботи бібліотеки, і «Світанкова школа» - одна із його найцікавіших форм.


                         



вівторок, 9 жовтня 2018 р.

"Лицарі сонця": презентація науково-пізнавального видання


 Чому відомий японський каратист Масохіко Танака (чорний пояс, 8-й Дан), перебуваючи на екскурсії у скансені в Рокинях, поклонився зображенню українського козака? З цієї захоплюючої інтригуючої історії у нашій бібліотеці розпочалася зустріч із сучасним послідовником козацької філософії, істориком, краєзнавцем, письменником, засновником та директором Музею історії сільського господарства Волині, організатором «Школи козацького гарту» Олександром Миколайовичем Середюком. Він презентував читачам книгозбірні свою книгу «Лицарі сонця» - науково-пізнавального дослідження історії козацтва, становленню його обрядів, звичаїв і традицій як основи національно-патріотичного виховання.
Діти з непідробною цікавістю слухали захоплюючі розповіді про козаків – характерників, морські походи гетьмана Сагайдачного, військові хитрощі сердюків та інші маловідомі цікавинки козацького буття. Справжнім відкриттям для усіх присутніх став майстер-клас від автора із зав’язування одного із найголовніших атрибутів козацького одягу – пояса та мистецтва володіння справжньою шаблею. Бажаючі змогли відразу записатися до «Школи козацького гарту» вивчати Бойовий Гопак, який, виявляється, є першоосновою усіх східних єдиноборств. Діти також переглянули фільм, відзнятий за сценарієм Олександра Середюка та ознайомилися із його книгами. Для бібліотеки ж автор подарував свою нову книгу з народознавства «Український рік».
Книгозбірня та її читачі вдячні автору за цікаву й пізнавальну презентацію.






                       








середа, 26 вересня 2018 р.

Лідер читання

В рамках фестивалю «БІБЛІОФЕСТ – 2018» з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 25 вересня у нашій бібліотеці був проведений загальноміський конкурс на кращого читача «Лідер читання – 2018», в якому взяли участь користувачі нашої книгозбірні Данило Варава (заклад загальної середньої освіти №15, 7-А клас) і Максим Лопачак ( гімназія №21, 6-В клас).
Презентуючи свою улюблену книгу «Гаррі Поттер і філософський камінь» Джоан Роулінг, Максим був нагороджений дипломом і медаллю у номінації «Прихильник фантастики», а почесне перше місце зайняв Данило з книгою Ріка Ріордана «Лабірінт кісток» із серії «39 ключів» (номінація «Любитель пригод та детективів»).
Вітаємо наших справжніх поціновувачів книги та читання! Хлопці, ми вами дуже пишаємося!








"Книжковий дім відкритий всім"

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, який цьогоріч проходить під девізом «Бібліотек@: все тут, всі тут», на презентацію книгозбірні вперше завітали учні 2-Е класу ЗОШ №25 з класним керівником Світланою Миколаївною.
Разом з бібліотекарем Катериною Варавою майбутні читачі мандрували царством книг та журналів, здійснили екскурс в історію перших книгозбірень, із задоволенням декламували вірші та цікаві вислови про бібліотеку.
Другокласники захоплено відповідали на питання вікторини, яку для них провела бібліотекар Тетяна Миколайчук, показали відмінні знання українських та зарубіжних казок.
Насамкінець діти подарували бібліотеці плакат з привітаннями до свята, який вони зробили власноруч.




пʼятниця, 21 вересня 2018 р.

Екскурсія до бібліотеки


У цей чарівний осінній сонячний день до нашої книгозбірні завітали учні 3-Г класу ЗЗСО №25. Мандрівка країною знань та мудрості розпочалася екскурсією бібліотекою, яку провела бібліотекар Катерина Варава. Діти ознайомилися з історією створення книги, дізналися, що таке «бібліотека», «абонемент», «читацький формуляр» ; згадували прислів`я, приказки й загадки про книгу.
Юні читачі довідалися, що книжки можуть жити не тільки на простих книжкових поличках, а в справжніх палацах – книжкових виставках. У читальному залі маленькі чомусики погортали цікаві пізнавальні дитячі журнали та переглянули виставку довідкових видань, де представлені книги, які знають все: енциклопедії, словники і довідники.
Діти, серед яких чимало постійних користувачів бібліотеки, активно відповідали на запитання вікторини «Стежками царства живої природи», яку підготувала бібліотекар Ніна Бояновська.















четвер, 6 вересня 2018 р.

Казковими стежками - до бібліотеки

Зовсім недавно відлунав перший дзвоник у школах, але для вихованців старших груп дитячих садочків він ще попереду.
І сьогодні діти з ДНЗ №1 «Лісова казка», які саме наступного року підуть до школи, завітали в чарівну оселю дитячої книги – бібліотеку.
Бібліотекар Тетяна Миколайчук повела малечу поміж поличок-вулиць «казкового містечка» - бібліотеки, ознайомила з новими книжками, правилами користування бібліотекою тощо. Маленькі «чомусики»  дізналися про походження слів «бібліотека», зрозуміли, хто такі «читачі» та «бібліотекарі», жваво відповідали на питання вікторини «З якої казки?».
Разом з бібліотекарем Ніною Бояновською, майбутні читачі здійснили захоплюючу мандрівку у світ дитячих журналів «Ангелятко», «Маленька фея та сім гномів», «Мамине сонечко», «Яблунька».
         На завершення дітлахи скористалися дитячим куточком, де вони посиділи в обіймах м`яких іграшок, пограли в настільні ігри, переглянули мультфільм «Біда навчить».