З голосу нашої Кліо

Любий читачу, запрошуємо тебе на зустріч з бібліотечною Кліо! У її сувоях (звичайно, не таких давніх, як грецькі), записані найважливіші події із життя нашої книгозбірні. Отож, розгортаємо пожовтілий згорток (у нашому випадку це  інвентарна книга №1)…
Перший читач переступив поріг бібліотеки у далекому 1952 році. Невідомо, хто це був: хлопчик чи дівчинка, але очевидно, що він  - справжній книголюб. Бо ж, хоча й називалася книгозбірня «Теремнівська районна бібліотека для дітей та юнацтва»,  насправді була звичайною сільською хатинкою, без належних умов, та й дитячих книжок не так багато. У 1959 році згідно із рішенням Волинської обласної ради №594 «Про розширення межі міста Луцька та підпорядкування для них населених пунктів Волинської області» у межі обласного центру включено селище Теремно, у тому числі й бібліотеку на вулиці Комінтернівській, 23; з 1973 вона стала  міською бібліотекою №2 для дітей.
У квітні 1978 року було організовано Луцьку міську централізовану бібліотечну систему, до її складу увійшла й наша бібліотека-філія №2 для дітей. На той час книжковий фонд нараховував уже 18224 примірників, а фінансове забезпечення дозволяло поповнюватися новими і новими книгами. У 1985 році бібліотека  змінює свою адресу: їй надають одразу два приміщення  у новозбудованому 33-му мікрорайоні міста, на вулицях Ворошилова (нині проспект  Молоді, 13) та проспекті Жовтневої революції (нині проспект Соборності, 29.)  Хоча це й створювало певні незручності , бібліотека швидко стала центром читання і дозвілля для юних жителів мікрорайону. Неля Петрівна Кохан організовує ляльковий гурток «Усмішка», який виховав не одне покоління самодіяльних акторів, а покази вистав влаштовували навіть під відкритим небом у дитячому містечку «Казка». Читачами книгозбірні стали учні шкіл №№10, 19, 22, 25, 21,26, вихованці ДНЗ №№ 41,42,48,  педагоги, вихователі, організатори дитячого читання.
У період становлення незалежної української держави, її національної освіти бібліотека всі зусилля спрямовує на забезпечення навчального процесу необхідною літературою, виконання запитів користувачів, популяризацію творів заборонених раніше українських авторів, висвітлення трагічних і замовчуваних сторінок нашої історії.
У 2004 році, напередодні Дня Незалежності, бібліотека святкує новосілля у приміщенні дитячого садка №19 «Кобзарик» за адресою вулиця Воїнів-інтернаціоналістів, 5, де знаходиться й донині.
Сьогодні книгозбірня обслуговує 2700 користувачів, її фонд нараховує більше 25 тисяч примірників книг та періодичних видань. Бібліотека позиціонує себе як інформаційний інтелектуальний центр, де традиційні  бібліотечні форми поєднуються із електронними послугами. Новий етап у діяльності став можливим завдяки програмі "Бібліоміст-Україна": у 2011 році бібліотека отримала комп’ютерну техніку та безкоштовний доступ до мережі  Інтернет. Впровадження інноваційних технологій дає змогу поєднувати можливості   комп’ютера і книги, адже своє завдання книгозбірня вбачає у популяризації читання, вихованні творчих та інтелектуальних особистостей. З цією метою у бібліотеці працює ляльковий гурток «Усмішка», Інтернет - клуб «Крок до друзів», творча майстерня «Веселка з твоїх долонь», відбуваються творчі зустрічі з відомими волинськими письменниками та поетами. Читачі бібліотеки неодноразово перемагали у міських та обласних конкурсах  «Кращий читач», «Мрії і думи», «Мій маленький театр» тощо, активно беруть участь у загальносистемних заходах.
Бібліотека любить, навчає, виховує свого читача - майбутнього свідомого і активного громадянина української держави.